W dniu 31 sierpnia 2019 dokonało się …

Odbyły się mecze półfinałowe i finałowe podsumowujące Amatorską Ligę Bowlingową.

Pary półfinałowe – pełna anonimowość, uczestnicy “skryci” za Ciekawymi / śmiesznymi nazwami …,:

  • Piwosze 354 pkt. – Żyrafki 239 pkt.
  • Szalone kule 226 pkt – Ado 259 pkt.

 

I miejsce – Turniej wygrali faworyci – męska drużyna PIWOSZY. Na uwagę zasługuje to, że w trakcie wakacji regularnie trenowali przygotowując się do finału. Mimo tego w finale odnotowali niższe wyniki od swoich średnich z gier treningowych, co wskazuje na stres grania w rywalizacji z obcymi przeciwnikami. Jak sami mówią emocje i ostateczny sukces zmotywował ich do przyłączenia się do ligi zawodowej.

II miejsce – Drugie miejsce zajęła mieszana drużyna ADO. Drużyna wcześniej bez sukcesu grała w lidze zawodowej i bardzo ucieszył ich pierwszy w życiu sukces zajęcia drugiego miejsca w finale. Prowadzili w pełni wyrównany pojedynek i wiem, że w pewnym momencie PIWOSZE obawiali się o swój sukces.

III miejsce – Trzecie miejsce zajęła mieszana drużyna ŻYRAFKI. Trzeba zauważyć że sukces osiągnęli (śmy) rzutem na taśmę w drugiej grze małego finału. Pierwszą grę przegrali z drużyną mieszaną SZALONE KULE ponieważ w tej grze zdarzyły się 4 strike. Obie drużyny to absolutni amatorzy.

Podsumowując: Gry finałowe dały uczestnikom turnieju wiele emocji, radości. Wyniki oddające w pełni aktualne umiejętności poszczególnych drużyn zachęciły wszystkich do dalszego grania.