W dniu 22.04.2012 odbył się finałowy turniej amatorów w bowlingu. W siedmiu turniejach eliminacyjnych została wyłoniona i sklasyfikowana dwunastka najlepszych zawodników, która przystąpiła do gry o główną nagrodę – kurs języka angielskiego w SpeakUp.

Formuła turnieju finałowego polegała na wyłonieniu ze wszystkich startujących w fianle 6-sześciu zawodników, którzy w kolejnych dwóch paskach (bez zaliczenia eliminacji) grali o najlepsze miejsca. Rundę eliminacyjną wygrał kol. Orest Romasiuk, niestety nie udało się utrzymać tak wysokiej formy w ostatecznej rozgrywce. Nastąpiło małe przetasowanie wyników. Ostatecznie nagroda główna trafiła w ręce kol. Roberta Krutczenko, który 1-jednym punktem wyprzedził kol. Artura Orzechowskiego, trzecie miejsce zajął kol. Grzegorz Żygadło ze stratą 7-siedmiu punktów. Różnice jak widać po tabeli były niewielkie, walka toczyła sie do ostatniego rzutu. Udzieliła sie uczestnikom żyłka rywalizacji sportowej w dobrym słowa znaczeniu.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom eliminacji i finałów za wspólną zabawę sportową. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali od organizatorów wartościowe karnety oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez PZU S.A – Dziękujemy.