Witam

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie kapitanów drużyn celem ustalenia zapisów regulaminowych nowych rozgrywek Ligi Duety XII.

Nasze ustalenia zapisałem w regulaminie. Proszę zerknijcie czy wszystko ująłem ? Czy zapisy są dla Was jednoznaczne i czytelne ?

Regulamin-Liga-dwójek-DUETY-XII-OLB-2023 wer.3

Planowane rozpoczęcie rozgrywek z dniem 27.03.2023

Najważniejsze zapisy:

 1. Rozgrywki oparte są o harmonogram meczy z przypisanymi terminami rozegrania meczy (data)
 2. Główne założenie jest, aby nie było walkowerów w lidze, aby wszystkie mecze zostały rozstrzygnięte w bezpośrednich pojedynkach.
 3. Zobowiązanie dla Kapitanów drużyn:
 4. Gospodarz meczu zobowiązany jest potwierdzić termin podstawowy podany w harmonogramie z kapitanem drużyny przeciwnej, a następnie dokonać sam telefonicznej rezerwacji torów na potrzeby rozegrania meczu.
 5. Preferowane dni rozgrywania meczy to poniedziałek/wtorek/środa/czwartek – godziny według dostępności torów w danym dniu – zasada „im wcześniej tym lepiej”, w wyjątkowych sytuacjach mecze można rozegrać w niedzielę.  
 6. W przypadku braku możliwości rozegrania spotkania w planowanym terminie:
  istnieje obowiązek rozegrania go najpóźniej w kolejnych 2 tygodniach od terminu podstawowego.
 7. Jeśli obie drużyny nie domówią się w tym terminie do mediacji wchodzi organizator proponując w okresie kolejnego 1 tygodnia termin rozegrania meczu.  Obowiązuje tutaj zasada : „Drużyna gości dostosowuje się do gospodarza. Jeśli drużyna gości nie podejmie wyzwania mecz określany jest jako walkower na rzecz drużyny gospodarzy”.
 8. Nie chcąc mieć przypisanego walkowera, drużyna może rozegrać mecz w składzie jednoosobowym, dając sobie szanse na minimalizację wielkości porażki. Rozgrywa się 4 pojedynki po dwa z każdym graczy drużyny przeciwnej, nierozegrane mecze kwalifikowane są na korzyść obecnych w stosunku 4 x 2-0.
 9. Walkower wynosi 20-0
 10. Mając wiedzę, że nie będzie możliwości rozegrania meczu w terminie podstawowym można mecz rozegrać w terminie wcześniejszym. Kapitan danej drużyny, której ten fakt dotyczy inicjuje kontakt z kapitanem danej drużyny ustalając termin i rezerwując tory na kręgielni.
 11. Jeśli dana drużyna nie pojawi się na meczu bez wcześniejszego uprzedzenia kapitana drużyny przeciwnej do 12.00 ustalonego terminu meczu określany jest walkower na korzyść drużyny obecnej.
 12. Zmiana barw w drużynie jest możliwa tylko jeden raz w całym sezonie rozgrywkowym ligi Duety XII.
 13. Sytuacje sporne podlegają ocenie przez organizatora – warunkiem jest pisemne zgłoszenie prośby rozwiązania problemu na skrzynkę biuro@familybowling.olsztyn.pl
 14. Organizator zobowiązuje dostarczyć kapitanom każdej z drużyn listę kontaktową wszystkich kapitanów I i II ligi.